Pilniki i bloczki polerskie do paznokci

Pilniki i bloczki polerskie do paznokci

Paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Aby były piękne i zadbane, należy o nie regularnie dbać. Jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji paznokci jest ich odpowiednie szlifowanie. W tym celu stosuje się pilniki do paznokci i bloczki polerskie.

Pilniki do paznokci

Pilniki do paznokci to narzędzia służące do skracania i nadawania im pożądanego kształtu. Wyróżnia się dwa główne rodzaje pilników:

  • pilniki papierowe, które są najtańszym i najpopularniejszym rodzajem pilników. Dostępne są w różnych gradacjach, które oznaczają stopień ich szorstkości. Im wyższa gradacja, tym pilnik jest bardziej szorstki i nadaje paznokciom bardziej wyrazisty kształt;
  • pilniki ceramiczne, które są trwalsze i bardziej odporne na uszkodzenia niż pilniki papierowe. Dostępne są również w różnych gradacjach.

Jak używać pilnika do paznokci?

Przy szlifowaniu paznokci należy pamiętać o kilku zasadach:

  • piłuj paznokcie zawsze w jednym kierunku. Szlifowanie w różnych kierunkach może spowodować ich rozwarstwienie;
  • zacznij od pilnika o niskiej gradacji. Dzięki temu unikniesz uszkodzenia paznokci. Stopniowo zwiększ gradację pilnika, aż uzyskasz pożądany kształt.
Bloczek polerski do paznokci

Bloczki polerskie do paznokci

Bloczek polerski do paznokci to narzędzie służące do nadawania paznokciom połysku. Bloczki wykonuje się z papieru ściernego lub ceramiki. Przy polerowaniu paznokci należy pamiętać o kilku zasadach:

  • poleruj paznokcie zawsze w jednym kierunku. Szlifowanie w różnych kierunkach może spowodować ich rozwarstwienie;
  • zacznij od bloczka polerskiego o niskiej gradacji. Dzięki temu unikniesz uszkodzenia paznokci;
  • stopniowo zwiększ gradację bloczka polerskiego, aż uzyskasz pożądany połysk.

Różnice między pilnikami a bloczkami polerskimi

Pilniki i bloczki polerskie to dwa różne narzędzia, które mają różne zastosowania. Pilniki do paznokci służą do skracania i nadawania paznokciom pożądanego kształtu. Bloczki polerskie do paznokci służą do nadawania paznokciom połysku.

Są to narzędzia niezbędne do prawidłowej pielęgnacji paznokci. Dzięki nim paznokcie będą piękne i zadbane.

Bez kategorii